ŠTĚŇATA VRH „B“

17.3.2018 Dnes odešlo do nového domova poslední štěňátko

Věřím, že všechna našla nové hodné páníčky se kterými jim bude dobře.

19.2.2018 Tento týden dostala štěňátka poprvé granule

Zatím je dostávají namočené. Neměla s nimi žádný problém. Každé štěňátko dostalo na zkoušku 2 lžičky dětského smetanového krému. Moc jim  to chutnalo a vypadalo to, že by mohla sníst celý kelímek. Začínáme ale raději pomalu, aby neměla štěňátka žádné střevní potíže. Zatím snášejí vše v pohodě a žádná změna jídelníčku je nevyvede z míry. Rostou jako z vody a je jich opravdu plný byt. Bibinka už jim dává jenom 3x denně trochu napít a ani si k tomu nelehne a štěňátka pijí ve  stoje jak je vidět na fotkách.

12.2.2018 Dnes jsou štěňátkům 4 týdny

Už mají zoubky a tak maminka Bibinka je už moc krmit nechce. Doháníme to mléčnou kaší s piškoty. Dnes poprvé dostali rozmixované hovězí maso s rýží a mrkví. Moc jim  to chutnalo. Už si také spolu víc hrají, ale taky se perou. Protože jsou velmi temperamentní a chvíli neposedí, tak nevím, jest-li se mi je někdy podaří vyfotit srovnané všechny v jedné řadě, jak se ani nehnou. Proto máme fotky jen jako momentky a mnohdy trochu rozmazané. Snad se někdy dočkáme krásné fotky jako od fotografa. 

5.2.2018 Štěňátkům jsou 3 týdny

V sobotu dostali poprvé kaši. Měli toho víc na sobě než v sobě, ale některým to šlo obdivuhodně dobře. Takže teď k mlíčku od maminky dostávají 3x denně ještě kaši. Už se také pokoušejí štěkat a když spustí všichni najednou je to pěkný rachot. Také se vzájemně začínají „ochutnávat“ a trochu si hrát. Hlavní náplní jejich dne je ale stále jídlo a spánek. Protože už to jsou pořádní „pesani“, tak byli včera poprvé mimo porodní box. 

29.1.2018 Štěňátkům je 14 dní

Mají již otevřená očička, někdo víc a někdo míň, a začínají se už stavět na nožičky. Dnes budou poprvé odčervená. Maminku Bibinku okamžitě poznají a hned chtějí papat. Prospívají velice dobře, protože Bibinka se o ně moc dobře stará. 

22.1.2018 Štěňátkům je 1 týden

Maminka Bibinka se o ně dobře stará. Krmí je, dalo by se říci, skoro pořád. Ve dne i v noci. Masíruje jim bříška a neustále je čistí.  Ještě asi týden budou slepá. Někteří jedinci se už zkoušejí postavit na vratké ťapinky. Většinou ale jenom jedí a spí. Jak to vypadá při a po krmení můžete vidět níže v galerii.